ایران امارات

اجاره خودرو در دبی + انواع مدل های ماشین + بهترین قیمت

فهرست مطالب
دبی شهری زیبا و جذاب است که مقصد بسیار عالی ای برای گردشگری و سفر می باشد. برای کسانی که می خواهند از لحظه لحظه ی این سفر لذت ببرند و محدودیتی نداشته باشند، اجاره خودرو در دبی انتخابی عالی خواهد بود تا امکان این که آزادانه به هر نقطه ای از شهر دبی که می خواهند و در هر زمانی بروند وجود داشته باشد. و نکته مهمی که در خصوص اجاره خودرو در دبی وجود دارد این است که امکان اجاره خودرو با راننده نیز برای آن دسته از افرادی که قصد رانندگی در دبی را ندارند نیز، مهیا می باشد. در این مقاله سعی داریم اطلاعات مفیدی درباره اجاره خودرو در اختیار شما عزیزان بگذاریم تا هنگام سفر به دبی انتخاب آگاهانه ای در این باره داشته باشید.

اجاره خودرو در دبی چه مزایایی دارد؟

برای داشتن یک سفر دلپذیر که از هر زمان آن بتوان لذت برد، اجاره خودرو در دبی پیشنهاد خوبی خواهد بود که مزایای بسیاری را به همراه دارد از جمله:

آزادی در سفر

با اجاره خودرو در دبی دیگر هیچ محدودیت زمانی و مکانی که در حمل ‌و نقل عمومی یا تاکسی وجود دارد را، تجربه نخواهید کرد و به راحتی می توانید به هر جایی که می خواهید بروید و هر چقدر که می خواهید بدون هیچ نگرانی ای در آن جا بمانید. وجود این شرایط به شما این آزادی را می دهد تا برنامه سفر خودتان رو مطابق با علایق شخصیتان تنظیم کنید و حتی به مکان هایی که به سختی با وسایل حمل و نقل عمومی می شود رفت، به آسانی دسترسی پیدا نمایید و بروید.

راحتی و آسایش

از مهم ترین مزایای اجاره خودرو در دبی، می شود به دور بودن از تنش ‌های موجود در سیستم نقلیه عمومی اشاره داشت. برای مثال دیگر لازم نیست زمان خود را برای منتظر ماندن جهت سوار شدن اتوبوس یا تاکسی و یا خواندن نقشه های حمل و نقل عمومی هدر بدهید و تنها با داشتن ماشین خودتان به راحتی و بدون دردسر می توانید در شهر رفت و آمد کنید.

صرفه ‌جویی در هزینه ‌ها

اجاره کردن ماشین در بیش تر شرایط، مثلا در صورت سفر به دبی به صورت گروهی و چند نفره می تواند مقرون به صرفه تر از هزینه‌ های مربوط به حمل و نقل عمومی باشد.

گشت و گذار در خارج از شهر

برای دیدن از برخی جاذبه ‌های دبی که خارج از شهر هستند، اجاره کردن خودرو ضروری می باشد و رفتن به مکان هایی همانند جبل حفیت، صحرای دبی و شهر العین امکان پذیر می باشد.

حمل بار

با اجاره خودرو در دبی در صورتی که برای سفر، چمدون یا وسایل زیادی به همراه دارید و یا بعد از گشت و گذار و خرید کردن از مراکز تجاری دبی، دیگر لازم نیست برای حمل بار ها و وسایلتان در اتوبوس یا مترو نگران باشید.

دسترسی به خودروهای متنوع

شرکت هایی که کار آن ها اجاره خودرو در دبی است طیف وسیعی از انواع خودرو ها را عرضه می نمایند، از جمله خودرو های اقتصادی، لوکس و … تا شما در انتخاب نوع خودرو بر اساس نیاز ها و بودجه تان گزینه های بسیاری داشته باشید.

تجربه رانندگی با خودرو های لوکس

برای لذت بردن از رانندگی با خودرو های لوکس و مدرن، دبی شهری بسیار مناسب است. اگر هم قصد شما از سفر به دبی، اقامت دبی، ملاقات ها و جلسات کاری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی و… باشد، اجاره خودرو لوکس و استفاده از آن، بر وجه شما تاثیرگذار خواهد بود. اجاره خودرو در دبی و قرارداد

شرایط اجاره خودرو در دبی چگونه است؟

برای اجاره خودرو در دبی و امضای قرارداد آن، ابتدا باید شرایط آن را بررسی نمود که شامل موارد زیر می باشند:

گواهینامه رانندگی:

دارا بودن گواهینامه بین‌المللی و یا گواهینامه رانندگی صادر شده که از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، بریتانیا، ایالات متحده و کانادا است، الزامی می باشد.

شرایط سنی:

حداقل سن فرد برای اجاره خودرو در دبی۲۱ یا ۲۵ سال که به شرایط شرکت اجاره دهنده خودرو وابسته است، می باشد. قابل ذکر است که برخی از این شرکت ها ممکن است شروطی برای حداکثر سن رانندگان برای اجاره بعضی از خودرو هایشان تعیین کرده باشند.

کارت اعتباری:

جهت اجاره خودرو از  اکثر شرکت ها در دبی،  به کارت اعتباری برای پرداخت هزینه‌ ها از جمله ودیعه و تضمین مسئولیت‌ های مالی احتمالی نیاز است تا مبلغ را از طریق آن مسدود کنند، که پس از بازگرداندن خودرو برگردانده می شود.

بیمه:

همه خودرو های اجاره ای باید بیمه کاملی از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه سرقت را داشته باشند. همچنین این امکان وجود دارد که بیمه های دیگری مثل بیمه صدمات جانی سرنشینان یا بیمه کمک roadside را نیز به آن اضافه نمود.

مدت اجاره:

زمان اجاره خودرو در دبی، دارای حداقل مدت اجاره 24 ساعت می باشد و در صورتی که این زمان کم تر باشد هزینه یک روز کامل دریافت می گردد.

تحویل خودرو:

معمولاً خودرو ها با باک پر از بنزین به فرد اجاره کننده تحویل داده می شوند و باید به همین صورت هم برگردانده شوند.

محدودیت کیلومتری:

ممکن است برخی از شرکت های اجاره خودرو در دبی دارای محدودیت کیلومتری روزانه مثلاً وجود محدودیت 250 کیلومتر در روز باشند.

مسئولیت در تصادفات:

در صورتی که خودرو اجاره‌ ای دچار تصادف گردد، فردی که آن را اجاره کرده است نباید خودرو را از محل حادثه حرکت دهد و باید سریعاً به شرکتی که خودرو را اجاره کرده است اطلاع دهد.

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در دبی

جهت اجاره کردن خودرو در شهر دبی به ارائه برخی مدارک نیاز می باشد اما نکته بسیار مهم در این خصوص این است که نیاز به این مدارک و شرایط هر شرکت اجاره خودرو می توانند متفاوت باشد، به همین سبب بهتر است پیش از اجاره خودرو از تمامی اطلاعت مورد نیاز آن شرکت آگاه شوید و سپس اقدام به اجاره و امضای قرارداد نمایید. بعضی از مدارک مهم و مشترک برای اجاره خودرو از قبیل موارد زیر می باشند:
  • کپی و اصل گواهینامه رانندگی بین‌المللی (IDP) برای افراد غیر مقیم
  • کپی و اصل پاسپورت راننده
  • کپی ویزای دبی معتبر
  •  دیپوزیت یا پرداخت ودیعه ضمانت نقدی، جهت ضمانت کردن مسئولیت ‌های مالی احتمالی

معایب اجاره خودرو در دبی چیست؟

با اجاره خودرو می توان از مزایای بسیاری را که به ارمغان می آورد مثل آزادی، انعطاف پذیری و … بهره مند شد اما معایبی نیز به همراه دارد که پیش از تصمیم گیری در این باره باید به آن ها توجه داشت:

هزینه اجاره

قیمت اجاره کردن خودرو به عوامل متفاوتی از جمله نوع خودرو، شرکت اجاره و مدت زمان اجاره متغیر خواهد بود در نتیجه قبل اقدام به این کار باید به میزان بودجه خود و هزینه اجاره خودرو توجه نمایید.

هزینه های اضافی

نکته مهم در امر اجاره خودرو در دبی این است که هزینه ها تنها به اجاره خودرو محدود نمی شود و دارای هزینه های اضافه دیگری همچون بیمه، سوخت، پارکینگ، در صورت که خودرو نیاز به شست و شو داشته باشد و … هم می باشد که باید در نظر گرفته شوند.

محدودیت‌های سنی و گواهی نامه

جهت اجاره خودرو در دبی محدودیت های سنی وجود دارد همچنین نیاز به داشتن گواهی نامه بین المللی یا گواهی نامه های معتبر برای شرکت اجاره خودرو الزامی می باشد.

ترافیک

شهر دبی بخصوص در ساعاتی، بسیار شلوغ و دارای ترافیک می باشد و اگر شما به رانندگی در ترافیک عادت ندارید ممکن است شرایط سختی را بگذرانید.

مقررات رانندگی

این امکان وجود دارد که قوانین و مقررات رانندگی در دبی با قوانین کشور شما متفاوت باشد که قبل از رانندگی، آشنایی با آن ها الزامی می باشد.

اجاره خودرو در دبی با راننده

اجاره خودرو در دبی با راننده یکی از برترین خدمات شرکت‌ های اجاره خودرو در دبی این است که خودرو های خود را برای کسانی است که به دنبال راحتی و انعطاف‌ پذیری در سفر های خود هستند، در صورت نیاز و خواسته اجاره کننده، با راننده اجاره می‌دهند که خود یک سرویس ویژه برای گردشگران و مسافران بین المللی به حساب می‌آید که مزایای متعددی را دارا می ‌باشد از جمله:

آسایش و رفاه بی‌نظیر

با اجاره خودرو در دبی با راننده، دیگر نیاز نیست ترافیک سنگین، یافتن مسیر و یا نگرانی ‌های مربوط به رانندگی در محیطی نا آشنا را متحمل شوید و راننده‌ های مجرب و کار آزموده با تسلط کامل بر مسیر ها و قوانین رانندگی، شما را به امن‌ ترین شکل ممکن به مقصد تان می رسانند.

گشت و گذاری بدون محدودیت

با دارا بودن دانش و آشنایی راننده با مراکز تفریحی و جاذبه‌ های گردشگری موجود همانند راهنمای گردشگری است که اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان قرار می دهد و این امکان برایتان به وجود می آید تا سفری برنامه ‌ریزی شده و پر بار را در شهر دبی تجربه نمایید.

امنیت و آرامش خاطر

همه رانندگان شرکت‌ های اجاره خودرو دارای صلاحیت و مهارت کافی رانندگی می باشند و تحت نظارت و بیمه قرار دارند که با وجود آن ها می ‌توانید با خیالی آسوده از مناظر و جاذبه ‌های دبی لذت ببرید و از هر گونه استرسی درباره خودرو اجاره ای رها باشید.

تنوع در انتخاب

شرکت‌ های اجاره خودرو در دبی دارای تنوع بسیار بالایی از خودرو های مدرن و لوکس هستند که می توانند در اختیار شما قرار دهند. با توجه به سلیقه و نیازتان می توانید خودرو های کلاسیک و خانوادگی تا مدل‌ های اسپرت و شاسی بلند را انتخاب نمایید و محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

زبان‌های مختلف

بیش تر رانندگانی که در اختیار اجاره کنندگان قرار می گیرند به زبان های  فارسی، عربی، انگلیسی و روسی جهت راحتی، مسلط می باشند.

نکات مهم اجاره خودرو با راننده

برخی نکاتی در اجاره خودرو در دبی با راننده وجود دارد که رعایت آن ها سبب می شود تا سفری ایده آل و به دور از هیچ مشکلی داشته باشید که در ادامه گفته شده اند. قبل از انجام رزرو خودرو حتماً از شرکت مد نظرخود درباره شرایط و هزینه‌ ها، همچنین نرخ ساعتی یا روزانه، نوع خودرو، خدمات ارائه شده و تعهدات راننده، به طور کامل اطلاعات کسب نمایید. نکته بسیار مهم، مجوز و بیمه راننده و شرکت است که باید از آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که به استفاده از خدمات راهنمای گردشگری تمایل دارید، حتماً این موضوع را در زمان رزرو قید نمایید. پیش از سوار شدن به خودرو، در مورد مسیر و مقصد مورد نظر خود و همچنین زمان با راننده به توافق برسید. در صورتی که از از خدمات ارائه شده رضایت داشتید، می ‌توانید در انتهای سفر به راننده انعام دهید.

هزینه های اجاره خودرو در دبی

هزینه های اجاره خودرو در دبی در ادامه این مطلب جداولی از هزینه های تقریبی اجاره خودرو در دبی و حتی با راننده برای شما عزیزان ترسیم نموده ایم. قابل ذکر است که قیمت های گفته شده حدودی هستند و ممکن است وابسته به شرایطی از جمله شرکت اجاره، مدل خودرو، زمان سال و تقاضای آن دچار تغییر شوند که برای آگاهی دقیق تر از این موضوع می توانید با شرکت های اجاره ی خودرو تماس حاصل فرمایید. همچنین هزینه های جانبی دیگری همانند بیمه، پارکینگ و عوارض جاده ای هم ممکن است بر آن افزوده گردد.

هزینه تقریبی اجاره خودرو در دبی 2024:

نوع خودرو

قیمت روزانه (درهم) هزینه ودیعه (درهم) هزینه بیمه (درهم)
اقتصادی (مثلا تویوتا یاریس) 100-150 500-1000 50-100
متوسط (مثلا کیا سراتو) 150-250 1000-1500 75-150
(مثلا مرسدس بنز C کلاس)لوکس 300-500 2000-3000

150-250

هزینه تقریبی اجاره خودرو در دبی با راننده 2024:

نوع خودرو

قیمت ساعتی (درهم) قیمت 10 ساعته (درهم) قیمت 21 ساعته (درهم
اقتصادی (مثلا تویوتا یاریس) 70-100 550-800 660-960
متوسط (مثلا کیا سراتو) 100-150 800-1200 960-1440
(مثلا مرسدس بنز C کلاس)لوکس 150-200 1200-1600

1440-1920

روش ‌های اجاره خودرو در دبی

جهت اجاره خودرو در دبی روش ‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه چند روش رایج را بیان می نماییم: شرکت‌ های اجاره خودرو: برای اجاره خودرو می توان به صورت حضوری به دفاتر شرکت‌ های اجاره خودرو مراجعه نمایید تا خودروی مورد نظر خود را انتخاب و پس از امضا قرارداد آن را اجاره کنید. فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB): شرکت ‌های اجاره خودرو در فرودگاه بین المللی دبی، دفاتری دارند که امکان اجاره خودرو به صورت مستقیم پس از ورود به دبی را به شما می دهند. اپلیکیشن ‌های اجاره خودرو: از جمله روش‌ های راحت و سریع جهت اجاره خودرو در دبی می توانیم به استفاده از اپلیکیشن ‌های موجود موبایلی اشاره نماییم. وب ‌سایت ‌های اجاره خودرو: بسیاری از شرکت ‌های اجاره خودرو در دبی، دارای وب سایت می باشند که از طریق آن ها می توان به صورت آنلاین خودروی مورد نظر خود را رزرو و اجاره نمایید.

قوانین رانندگی در دبی

بسیاری از قانون های رانندگی در اکثر کشور ها یکسان می باشند اما برخی متفاوت هستند، بنابراین برای اجاره خودرو در دبی و رانندگی در شهر باید علاوه بر داشتن گواهی نامه بین المللی یا معتبر، از قوانین رانندگی در دبی آگاه باشید تا در مواجه با شرایط، دچار مشکلی نشوید. رانندگی در دبی با رعایت قوانین رانندگی و رانندگی با احتیاط می تواند یک تجربه لذت بخش امن و بدور از استرس باشد. برخی از این قانون ها عبارت اند از: سن قانونی: سن قانونی رانندگی در دبی بالای 18 سال است اما برخی شرکت های اجاره خودرو در دبی، این حداقل را 21 و بعضی دیگر 25 سال تعیین کرده اند. بیمه خودرو: بعضی از بیمه های خودرو از جمله بیمه بدنه خودرو اجباری و برخی دیگر  مانند بیمه شخص ثالث و بیمه سرقت بیمه های اضافی می باشد که به همراه داشتن مدارک آن ها در حین رانندگی، الزامی می باشد. حرکت خودروها: در شهر دبی، حرکت همه خودرو ها از سمت راست جاده اجباری می باشد. استفاده از کمربند ایمنی: استفاده و بستن کمربند ایمنی برای راننده و تمام سرنشینان خودرو الزامی می باشد. کودکان: نشستن کودکان زیر 13 سال بر روی صندلی جلو ممنوع است و آن ها و باید در صندلی پشتی خودرو و با بستن کمربند ایمنی بنشینند. حد مجاز سرعت: در مناطق شهری سرعت مجاز 60 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه ها، سرعت مجاز بین 100 تا 120 کیلومتر در ساعت می باشد. استفاده از تلفن همراه: استفاده کردن از تلفن همراه بدون هندزفری در حین رانندگی، غیرقانونی می باشد. قوانین چراغ راهنمایی و رانندگی: اطاعت کردن از تمام قوانین چراغ راهنمایی و رانندگی الزامی می باشد. رانندگی بدون مصرف الکل: پس از مصرف الکل یا مواد مخدر، رانندگی کردن به شدت ممنوع است و در صورت تصادف یا دریافت دستور توقف از سوی پلیس، تست تنفس انجام خواهد شد.

اجاره خودرو در دبی و ماشین

سخن پایانی

اجاره خودرو در دبی می ‌تواند یک تجربه لذت ‌بخش و دلپذیر باشد در صورتی که نکات مهم گفته شده را نظر داشت و همچنین از تمامی قوانین و مقررات شهر دبی پیروی کرد. در این مقاله سعی کردیم تا اکثر موضوعاتی مهم در خصوص اجاره خودرو در دبی را برای شما بیان کنیم تا سفری عالی داشته باشید. نکته بسیار حائز اهمیت درباره اجاره خودرو در دبی این است که تمامی شرایط  پیش از اجاره و بعد از آن را، بررسی نمایید و برای انتخاب شرکت مناسب تحقیق کرده و از بابت امضای قرارداد اطمینان داشته باشید. در هنگام اجاره خودرو حتما به میزان بودجه و حتی نیاز خود توجه ویژه ای داشته باشید تا پس از آن دچار هیچگونه مشکلی نشوید. همچنین باید گفت که  اطلاعات گفته شده از جمله شرایط، هزینه های اجاره خودرو در دبی و … می تواند در هر شرکت اجاره خودرویی متفاوت باشد که جهت کسب آگاهی دقیق تر، باید با ایران امارات تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به دبی

در ادامه، به برخی از سوالات پرتکرار شما درباره مهاجرت به دبی پاسخ خواهیم داد.

چه اقداماتی برای شروع فرآیند کسب اقامت دبی باید انجام دهم؟

برای شروع فرآیند مهاجرت به دبی، ابتدا باید نوع ویزا یا مجوز مناسب را انتخاب کنید. پس از آن، باید مراحل ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز را دنبال کنید.

دبی یک شهر پویا با امکانات فراوان است. مزایای اقتصادی، فرهنگی، سلامتی و تفریحی در دبی شامل فرصت‌های شغلی، زیرساخت‌های حمل و نقل پیشرفته، سبک زندگی لوکس، و امکانات تفریحی متنوع می‌شوند.

زبان رسمی دبی عربی است و برخی از خدمات و اسناد فقط به زبان عربی در دسترس هستند. بنابراین، شما نیاز به یادگیری زبان عربی یا استفاده از مترجم دارید.

بله، در برخی از موارد، می‌توانید از ویزای کار به اقامت دائم منتقل شوید. این موضوع بستگی به شرایط خاص و قوانین اقامت دبی دارد.

استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرتی می‌تواند در فرآیند مهاجرت کمک کند، اما مهمترین اطلاعات و مدارک باید به صورت شخصی توسط شما ارائه شود. انتخاب وکیل به مراجعه به وکلای مورد اعتماد و بازرسی دقیق از مهارت‌ها و تجربیات آنها بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بعد از ارسال درخواست برای هماهنگی مدارک با شما تماس میگیریم.

اقامت فوری دبی را با ما تجربه کنید !

بررسی وضعیت شما برای اقامت و اعلام مناسبترین روش برای شما که راحتتر اقامت بگیرید و در آینده متحمل هزینه های اضافی نشید.

ایران امارات

مرجع اطلاعاتی ایرانیان مقیم امارات

با توجه به آزاد شدن واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از ایران

به دلیل درخواستهای بسیار زیاد جهت اعلام قیمت بروز خودرو لطفا فقط از طریق فرم زیر اقدام نمایید تا سریعتر پاسخگویی شود.