ایران امارات

اقامت دبی برای شما چگونه است و مناسب ترین راه برای شما کدام است؟

راه های دریافت اقامت دبی

اقامت دبی برای شما چگونه است و مناسب ترین راه برای شما کدام است؟

علاوه بر اینکه دبی یکی از شهرهای توریستی و نگین خلیج فارس محسوب می‌شود، یکی از پر رونق‌ترین شهرهای امارات متحده عربی چه در سطح آسیا و چه در سطح بین المللی نیز به حساب می آید. بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران برای راه اندازی شعب خود در دبی اقدام می‌کنند تا از این راه به کسب و کار خود رونق بخشند.ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و مقایسه راه‌ها و روش‌های مختلف برای اخذ ویزا و اقامت دبی بپردازیم. با آگاهی از این روش ها شما در نهایت می‌توانید مناسب ترین راه را برای اخذ اقامت خود در دبی انتخاب کنید.

درباره شهر دبی بیشتر بدانید

دبی یکی از شهرهای امارات متحده عربی است که در غرب آسیا قرار گرفته است. این شهر دو میلیون و نهصد هزار نفر جمعیت دارد. دبی از نظر اقتصادی و تجاری بسیار پیشرفته است.دبی قطب برتر اقتصادی و تجاری در خاورمیانه محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای تجاری و سرمایه داری برای سرمایه گذاری به دبی مهاجرت می‌کنند.

ایا امکان اقامت دائم در دبی وجود دارد؟

در ابتدا باید توضیح دهیم که دبی در مورد اعطای اقامت به خارجیان از سیاست های سرسختانه ای استفاده می‌کند و امکان اخذ اقامت دائم برای خارجیان در دبی وجود ندارد. اقامت‌های موقت در دبی سه ساله و قابل تمدید هستند. افراد پس از اتمام بازه زمانی سه ساله باید اقامت خود را تمدید کنند. این کار در اکثر موارد بدون هیچ مشکلی و به راحتی انجام می‌گیرد.

روش های اخذ ویزای دبی

شرایط و امکان اخذ ویزای دبی برای شما به چند روش وجود دارد؟

اخیرا مسئولان دبی شرایط متقاضیان برای مهاجرت را تسهیل کرده اند. آنها تنوع زیادی را برای امکان مهاجرت افراد مختلف ایجاد کرده اند. این مسئولان قوانینی را وضع کرده اند که شرایط اقامت در زمینه استخدام و تحصیل در دبی تسهیل شده است. بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری در دبی را دارید، اگر در دبی در حال تحصیل هستید، اگر از یک کارفرما در دبی پیشنهاد کار دریافت کرده اید و یا اگر قصد خرید ملک در دبی را دارید، می‌توانید درخواست اخذ ویزا و اقامت دهید مدارک خود را ارسال کنید. بنابراین به طور کلی چهار روش اصلی برای اخذ ویزا و اقامت در دبی وجود دارد که ادامه مقاله هر کدام به صورت جداگانه توضیح داده خواهد شد.

 • اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق خرید ملک
 • اقامت از طریق پیشنهاد کار
 • اقامت از طریق تحصیلی
 • اقامت از طریق ازدواج

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت به دبی، اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری است. کشور امارات در جدیدترین قوانینی که وضع کرده است به افراد این مجوز را می‌دهد که افراد واجد شرایط با داشتن استعدادهای خاص از طریق ویزای سرمایه گذاری می‌توانند تابعیت دبی را بگیرند. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که ثبت شرکت یکی از پرطرفدارترین آنهاست. اگر قصد ورود به دبی به عنوان یک سرمایه گذار را دارید باید بدانید که دبی از استانداردهای سرمایه گذاری برای مهاجرت برخوردار است.

اقامت از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش‌ها برای اخذ اقامت در دبی از طریق خرید ملک است. این راه می‌تواند راهی برای سرمایه گذاری در دبی و در املاک دبی نیز محسوب شود. اگر چه لازم به ذکر است که از طریق این ویزا نمی‌توان ویزا و اقامت دائمی دریافت کرد. همچنین با اخذ اقامت از طریق خرید ملک ویزای کاری به فرد داده نمی‌شود و افراد برای کار کردن در دبی باید ویزاهای دیگری را اخذ کنند.

 استانداردها و شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک

همانطور که در قسمت قبلی مطرح شد، یکی از روش‌های گرفتن ویزا و اقامت دبی خرید ملک است. اما خرید ملک در دبی با هدف گرفتن اقامت و ویزا شرایط خاصی دارد که آگاهی از آنها لازم و ضروری است. در ادامه به توضیح این شرایط خواهیم پرداخت.

 • ارزش و قیمت ملک و آنچه در سند ذکر شده باید یک میلیون درهم (ده میلیارد تومان ) باشد. باید توجه داشت فقط مبلغی که توسط املاک داده می‌شود و در سند ذکر می‌شود مهم است. به این معنی است که قیمت تقریبی خانه که در بازار پیشنهاد شده است، ملاک عمل نیست. لازم به ذکر است که افراد باید مراقب دلالان املاک و کلاه برداران نیز باشند که کلاه برداری صورت نگیرد.
 • اگر ملک به صورت شریکی و با قصد اقامت خریداری می‌شود، باید سهم مشارکت هر نفر در خرید ملک همان یک میلیون درهم باشد. وگرنه ویزا و اقامت داده نمی شود.
 • داشتن خانه همراه با سند برای گرفتن ویزا لازم است. اگر خانه ای را پیش خرید کنید که سندی ندارد، اقامت به شما تعلق نمی‌گیرد.
 • خرید ملک نباید به صورت اقساطی و با پرداخت وام و یا گرو گذاشتن سند ملک در رهن بانک انجام گیرد.
 • مزیت های اقامت دبی

اقامت از طریق پیشنهاد کار

یکی دیگر از روش‌های اقامت در دبی از طریق پیشنهاد کار و یا جاب افر است. به این صورت که فردی که از طریق یک کارفرما و یا صاحب کسب و کار پیشنهاد کاری دریافت می‌کند، می‌تواند اقدام به اخذ ویزا و اقامت دبی نماید. متقاضیان کار در دبی می‌توانند بر حسب شرایط مختلف خود همچنین سابقه کاری، تحصیلات، سن، وضعیت تاهل اقدام به اخذ ویزای کاری نمایند. در امارات به کارفرمایی که پیشنهاد کاری به شهروند خارجی می‌دهد کفیل گفته می‌شود. کفیل مسئولیت‌های مختلفی برای دریافت ویزای فرد متقاضی دارد. از جمله این مسئولیت‌ها باید به این اشاره کرد که کفیل باید برای به کارگیری متقاضیان خارجی به دولت امارات تعهدنامه بدهد. بنابراین، کفیل مدارک و پاسپورت شهروندان و متقاضیان خارجی را برای اخذ اقامت آنها نزد خود نگه می‌دارد.

اقامت از طریق تحصیل

مورد بعدی که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم، اخذ اقامت دبی از طریق تحصیل است. دبی شهری است که از دانشگاه‌های بین المللی برخوردار است .این دانشگاه‌ها آموزش را در سطح و کیفیت بالا ارائه می‌دهند. به همین منظوری متقاضیان زیادی در سطح بین المللی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کند. اگر چه زبان رسمی دبی عربی است، در دانشگاه‌های بین المللی دروس به زبان انگلیسی تدریس و ارائه می‌شوند. بنابراین، مدارک تحصیلی و داشتن نمره آزمون آیلتس 6 از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت برای تحصیل محاسبه می‌شود. اما لازم به ذکر است که افرادی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت و اقامت می‌نمایند، اجازه کار به آنها داده نمی‌شود. همچنین مجوز اقامت محدود به سال های تحصیل است. پس از اتمام تحصیل مجوز و اقامت آنها باطل خواهد شد.

 اقامت از طریق ازدواج

مورد اخری که افراد می‌توانند به وسیله آن اقامت خود را در دبی دریافت کنند، ازدواج است. این ازدواج شرایطی دارد.این مجوز فقط شامل زنان و اتباع خارجی می‌شود که با یک مرد اهل امارات ازدواج کنند. در صورت ازدواج یک مرد از اتباع خارجی با یک زنی که اهل امارات است این مجوز اقامت امکان پذیر نخواهد بود.

اقامت دبی ازطریق ازدواج

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با این که اقامت دبی چگونه است صحبت کردیم. گفتنی است که راه‌های مختلفی برای اخذ ویزای دبی وجود دارد. از جمله آنها می‌توان به اخذ ویزا از طریق استارت اپ، اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزا از طریق خرید ملک اشاره کرد.چنانچه هر گونه سوالی در زمینه ی اقامت دبی داشتید با مشاورین ما در ایران امارات در میان بگذارید.

2 پاسخ

 1. سلام و وقت بخیر. من شنیده بودم که جدیدا قوانین امارات در مورد اقامت تغییر کرده و الان اقامت دائم هم میده، آیا درسته؟

  1. با سلام. طبق اطلاعاتی که به صورت به روز در اختیار داریم باید عرض کنیم که خیر این قوانین فعلا همانند گذشته هستند و در حال حاضر امارات اقامت دائمی نمی دهد اما شما برای اقامت بیشتر در این کشور امکان تمدید اقامت خودتان را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران امارات

مرجع اطلاعاتی ایرانیان مقیم امارات

با توجه به آزاد شدن واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از ایران

به دلیل درخواستهای بسیار زیاد جهت اعلام قیمت بروز خودرو لطفا فقط از طریق فرم زیر اقدام نمایید تا سریعتر پاسخگویی شود.