ایران امارات

خرید خانه در دبی و زندگی در کشور و شهری که از امنیت بالا و خصوصا رفاه عالی داشته باشد رویای خیلی از آدم های این کره ی خاکی است.

شهر دبی با دارا بودن ساحلی زیبا و برج های سر به فلک کشیده خود، که هر کدام از معماری هایی خاص و فوق العاده ای بهره برده اند از جمله شهر هایی می باشد که زیبایی های خیره کننده خود را در کنار آرامش، آسایش و رفاهیات عالی خود دارد.

علاوه بر نقاط قوت گفته شده از دبی باید به اقتصاد و بازار تجارت موفقی هم که دارد توجه خاصی داشت، زیرا شرایط ایده آلی که از این جهت دارد مکانی شایسته برای سرمایه‌گذاری و تجارت نیز می باشد.

دبی آنقدری مزایا دارد که آب و هوای گرم آن که از معایبش به حساب می آید، دیگر مورد توجه و مهم نیست و بسیاری از آدم ها در اقصی نقات دنیا خواستار زندگی در این شهر مدرن هستند که لازمه ی دست یابی به این هدف داشتن خانه ای برای زندگی و دریافت اقامت می باشد.

در ادامه قصد داریم تمامی زوایای خرید خانه در دبی را برای شما عزیزان بررسی نماییم.

دریافت اقامت دبی با خرید خانه و ملک

دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی به صورت دائمی ممکن نمی باشد و تنها امکان اخذ اقامت این کشور برای مدت هایی مشخص وجود دارد که با اتمام زمان آن، باید تمدید گردد.

خرید خانه در دبی علاوه بر سرمایه گذاری پرسود، راهکاری مناسب برای دریافت اقامت دبی نیز می باشد که با توجه به بهای ملک، اقامتی ۲ تا ۱۰ ساله به شخص خریدار و خانواده اش اعطا می گردد.

قابل ذکر است که با در نظر گرفتن ارزش بالایی که درهم دارد، با خرید خانه در دبی و اجاره دادن آن نیز می توان به درآمدی با میزان قابل توجهی دست پیدا نمود.

فراهم بودن شرایط مطلوب در دبی باعث شده است که علاوه بر ایرانیان و کشور های همسایه عمارات متحده عربی، اروپایی ها و آمریکایی ها نیز به خرید ملک، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی در این کشور، روی بیاورند.

خرید خانه در دبی در لب دریا

مزایای خرید خانه در دبی

شهر دبی که در این سال های اخیر، عنوان شهری مدرن و پر رونق را کسب نموده است مقصدی بسیار ایده آل برای مهاجران و سرمایه‌ گذاران به حساب می آید که بسیاری از این افراد با خرید خانه در دبی می توان گفت به نتایجی عالی آن دست پیدا می کنند. از جمله مزیت هایی که با خرید ملک یا خانه در این شهر شامل افراد خارجی می شود عبارت ان از:

با توجه به تجربیات با گذر زمان ارزش ملک یا خانه روز افزون بوده و همچنین در صورت اجاره دادن آن نیز امکان بهره مند شدن از درآمدی ثابت ممکن می شود.

قابل ذکر است که مالکان ملک در دبی، از مالیات بر درآمد و املاک نیز معاف می باشند.

از بهترین شیوه های موجود برای مهاجرانی که قصد دارند اقامت دبی را برای خود و حتی خانواده شان دریافت کنند، خرید خانه در دبی می باشد.

کشور امارات متحده عربی برای افرادی که در آنجا زندگی می کنند شرایطی بسیار مطلوب به ارمغان آورده است که شامل امنیت و سطح آموزش بالا می باشد.

دبی را می توان یک مرکز بین المللی دانست که با تمام دنیا ارتباط دارد که تاثیر بسزایی در تجارت ها به همراه دارد و همچنین فرصت های شغلی ایده آل بسیاری در آن نیز، وجود دارد که در آمد های دلاری خواهند داشت.

شرایط خرید خانه در دبی

خرید خانه در دبی با ویو دریا

خرید خانه در دبی یک سرمایه گذاری جذاب و شیوه ای برای دریافت اقامت دبی می باشد که مزایای متعددی را هم به همراه دارد اما باید دانست که شرایط و قوانینی برای خرید خانه در دبی توسط اتباع خارجی وجود دارد که قبل از انجام آن باید از تمامی آن ها اطلاع داشت.

برای خریدارانی که خارجی هستند محدودیت منطقه ای وجود دارد. یعنی فقط امکان خرید خانه در مناطقی که مالکیت آزاد دارند می باشد و برای دریافت کردن اقامت دبی باید ارزش ملک حداقل 750,000 درهم امارات (معادل 204,000 دلار آمریکا) باشد. این مبلغ می ‌تواند چند ملک در یک پروژه را هم شامل باشد. با این مقدار بهای خرید خانه برای مدت زمان 2 تا 3 سال می توان اقامت دبی را دریافت نمود و اگر ارزش خرید ملک ۵ میلیون درهم باشد ویزای دبی طلایی 5 ساله و با ارزش ۱۰ میلیون درهم، ویزای طلایی ۱۰ ساله نیز اعطا خواهد شد.

از دیگر شرایطی که هنگام خرید ملک در دبی باید به آن ها توجه نمود دارا بودن مدارکی از جمله پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، اثبات تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت می باشد.

مدارک لازم برای خرید خانه در دبی

برای خرید خانه در دبی به چند مدرک مهم نیاز است که این موارد از قبیل:

مراحل خرید خانه در دبی

مراحل خرید خانه در دبی

برای خرید خانه در دبی باید به مراحل و نکاتی در این باره توجه خاصی داشت تا به نتیجه ای دل خواه و عالی رسید. در ادامه به مراحل کلی فرآیند خرید خواهیم پرداخت.

در ابتدای کار باید مشخص شود که قصد خرید برای آپارتمان است یا ویلا. باید شرایط، مزایا و معایب هر کدام را در نظر داشت. برای مثال اصولا آپارتمان ها ارزان قیمت تر از ویلا ها هستند و همچنین نگهداری از آن ها نیز آسان تر می باشد اما ویلا ها فضای بیشتر و حریم خصوصی بیش تری خواهند داشت.

باید با توجه به شرایط، از جمله میزان بودجه و همچنین با در نظر گرفتن ویژگی های مختلفی مثل دسترسی به امکانات رفاهی، حمل و نقل، مدارس و محل کار از میان مناطق مختلفی که دبی دارد، انتخاب نمود.

باید سابقه و شهرت و تخصص سازنده یا آژانس املاکی که معتبر و دارای مجوز هستند بررسی گردد و سپس به آن ها رجوع شود.

همچنین باید از پروژه ‌های قبلی آن ها دیدن و با مالکان فعلی صحبت نمود و نظرات مشتریان را هم مطالعه کرد.

جهت بررسی دقیق تمام جوانب، باید از ملک مورد نظر بازدید کرد و تمامی سوالاتی که ذهن را درگیر می کند، پرسیده شود.

برای رسیدن به معامله عالی باید درباره قیمت نهایی و سایر شرایط معامله به مذاکره پرداخت. نکته بسیار مهم در این است که، قبل از امضا کردن قرارداد مطالعه دقیق تمامی مفاد آن اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت نیاز بهتر است از یک وکیل مشورت و کمک گرفت.

باید طبق قرارداد، مبلغ خرید به فروشنده پرداخت شود و در اداره زمین دبی، ملک را ثبت نام نمود.

علاوه بر قیمت تعیین شده جهت خرید، باید هزینه ‌های اضافی دیگر از جمله هزینه ‌های ثبت نام، حق الوکاله واریزی و هزینه ‌های خدمات را نیز پرداخت نمود.

پس از انجام مراحل گفته شده می توان کلید خانه را از فروشنده تحویل گرفت.

بهترین مناطق برای خرید خانه در دبی

بهترین مکان برای خرید خانه در دبی  به شرایط، نیازها و ترجیحات بستگی دارد از جمله میزان دسترسی به امکانات رفاهی، حمل و نقل و … اما پرطرفدار ترین و محبوب ‌ترین مناطق شهر دبی شامل موارد زیر می باشند:

خرید خانه در مرکز شهر دبی

منطقه ای که در آن برج خلیفه، دبی مال و بسیاری از جاذبه‌ های گردشگری دیگر وجود دارند و می توان آن را قلب دبی دانست، مرکز شهر دبی است. در این منطقه بسیاری از سازمان‌ ها و شرکت‌ های بین ‌المللی نیز وجود دارند. برای آن دسته از افرادی که دوست دارند در محلی زندگی کنند که دارای تجمل، نوآوری و مدرنیته باشد و در آن جا بلند ترین آسمان ‌خراش‌ ها، لوکس ‌ترین هتل ‌ها و بزرگ ‌ترین مراکز خرید جهان وجود داشته باشد، به علاوه از دسترسی آسان به امکانات رفاهی، حمل و نقل بخوردار باشند مرکز شهر دبی بسیار مناسب خواهد بود.

منطقه ‌ای است لوکس و ساحلی که در دبی پرآوازه می باشد. در آن آسمان‌ خراش‌ های سر به فلک کشیده هتل‌ های مجلل، رستوران ‌های شیک است همچنین دارای یک بندر تفریحی زیبای احاطه شده با قایق ‌های تفریحی لوکس می باشد که منظره ای زیبا به وجود آورده است. به همین سبب است که از این منطقه به عنوان یکی از محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری و سرمایه‌ گذاری در امارات متحده عربی نام برده می شود.

از مزایای زندگی در دبی مارینا می شود به محیط شیک، دسترسی به امکانات رفاهی و حمل و نقل، بهره بردن از فعالیت‌ های تفریحی و ورزشی و مناظر زیبا و چشم ‌اندازهای خیره ‌کننده از تلفیق خلیج فارس و آسمان‌خراش ‌های دبی، اشاره نمود.

خرید خانه در دبی پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

پالم جمیرا از مشهور ترین جزایر مصنوعی جهان می باشد که شکل ظاهری آن همانند برگ نخل است و از جمله نماد های نوآوری و مهندسی مدرن به حساب می آید که در خود هتل‌ های لوکس، رستوران‌ های شیک، مراکز خرید و جاذبه‌ های تفریحی بسیاری را جای داده است.

این منطقه از منظره ای فوق العاده زیبا برخوردار است و به دلیل طراحی خاصی که دارد منحصر به فرد و معروف می باشد.

پالم جمیرا دسترسی عالی ای به مراکز خرید، رستوران ها، مراکز آموزشی و درمانی دارد. همچنین فعالیت های ورزشی و تفریحی بسیاری نیز دارا می باشد که تمامی موارد گفته شده آن را به منطقه ای ایده آل برای زندگی مبدل کرده است.

امارات هیلز به عنوان منطقه ‌ای مسکونی لوکس و خانوادگی در دبی مشهور است که در آن ویلا ها و خانه ‌های مجلل با باغ‌ های زیبا و استخر های خصوصی وجود دارد.

این منطقه به دلیل وجود مدارس بین ‌المللی، مراکز خرید و زمین‌ های گلف، پارک ها و فضا های سبز بسیاری که دارد از جمله مکان هایی می باشد که برای زندگی، آرام و ایده ‌آل است.

خرید خانه در دبی جمیرا بیچ ریزیدنس (JBR)

منطقه ‌ای ساحلی در دبی که از محبوبیت بالایی هم برخوردار است که از دلایل آن وجود آپارتمان ‌ها و هتل ‌های رو به دریا و همچنین رستوران ‌ها و کافه‌ های شیک و مرکز خرید بزرگ می باشد.

منطقه جمیرا بیچ ریزیدنس با داشتن انواع تفریحات و سرگرمی‌ ها، پر از جذابیت و جنب و جوش است که برای داشتن زندگی و تفریح بسیار مطلوب می باشد.

امکانات رفاهی در این منطقه عالی است و افراد متفاوتی از اقصی نقاط جهان در آن زندگی می کنند.

مناطق ارزان قیمت برای خرید خانه در دبی

تعرفه های خرید خانه در مناطق محبوب دبی علاوه بر مزایایی که دارند، بسیار بالا می باشد اما باید دانست که مناطق خوب دیگری با ویژگی های مطلوبی هم در دبی وجود دارند که قیمت خرید خانه و آپارتمان در آن ها مقرون به صرفه می باشد از جمله:

ازمناطق مسکونی، تجاری و تفریحی در دبی اینترنشنال سیتی است. این منطقه به دلیل وجود معماری خاص که از فرهنگ 10 کشور مختلف الهام گرفته شده به روستای جهانی نیز شناخته شده است.

در این منطقه خانه و آپارتمان های بسیاری با قیمت های مناسب وجود دارد و از نظر دسترسی به امکانات رفاهی نیز دارای شرایط ایده آلی می باشد.

قابل ذکر است که منطقه اینترنشنال سیتی دارنده رتبه چهارم از نظر محبوبیت برای خرید خانه می باشد.

از ویژگی های بارز منطقه دبی پروداکشن سیتی علاوه بر مقرون به صرفه بودن قیمت خانه هایش امکان دسترسی به خیابان شیخ زاید می باشد.

این منطقه دارای امکانات رفاهی مناسبی برای افرادی که در آن زندگی می کنند هست. یک انتخاب ایده آل برای خرید خانه در دبی می باشد.

از جمله مناطق ارزان قیمت در دبی برای خرید ویلا، ورسان دبی می باشد. این منطقه به اینترنشنال سیتی نزدیک است و همچنان در حال ساخت و توسعه می باشد.

بر دبی  منظقه ای مهم و قدیمی به حساب می آید که تاریخ، فرهنگ، تجارت و مدرنیته در آن جا ترکیبی زیبا به وجود آورده است برای مثال در این منطقه بازار های سنتی و مراکز تجاری وجود دارند. همچنین به سبب وجود تنوع جمعیت دارای محیطی چند فرهنگی می باشد.

روش های خرید خانه در دبی و آپارتمان در دبی

روش های خرید آپارتمان در دبی

بسیاری از افراد هستند که قصد خرید خانه در دبی را دارند اما بنابر شرایط مالی ای که دارد امکان خرید و یا خرید خانه دلخواه خود را ندارند به همین سبب روش های متفاوتی وجود دارد که فرد خریدار بر اساس شرایط خود می تواند انتخاب نماید. این روش ها عبارت اند از:

  1. خرید خانه در دبی با پیش پرداخت

یکی از بهترین راهکار ها برای صاحب خانه شدن در دبی این است که درصدی از مبلغ کل قیمت خانه را به فروشنده پرداخت نمود که معمولا این مبلغ بین 20 الی 30 درصد می باشد و مابقی آن را به صورت اقساط در بازه زمانی 3 تا 5 سال بر طبق توافق می توان پرداخت.

از این طریق می شود خانه هایی با قیمت های بالا تر و ایده آل تر خرید و همچنین امکان برنامه ریزی مالی برای خریدار میسر می شود.

  1. خرید خانه در دبی بدون پیش پرداخت

علاوه بر خرید خانه با پیش پرداخت، شرایط خرید نیز بدون پیش پرداخت هم ممکن می باشد. به این صورت که در ابتدا هیچ پولی پرداخت نمی شود و مبلغ خانه با توافق طرفین در مدت زمان 5 تا 10 سال به صورت اقساطی توسط خریدار پرداخت می شود. این روش با نام پرداخت پس از تحویل هم شناخته می شود.

با خرید خانه در دبی به صورت، بدون پیش پرداخت سرمایه اولیه کمی نیاز است و باعث می شود قدرت خرید هم افزایش یابد.

  1. خرید خانه در دبی با وام مسکن

شرایط عالی دیگری جهت خرید خانه در این شهر، دریافت وام می باشد که خوشبختانه برای اتباع خارجی نیز مقدور است.

دریافت وام دارای مراحلی می باشد که شخص باید از آن ها اطلاع کافی داشته باشد از جمله:

بانک های بسیاری در دبی هستند که نه تنها به شهروندان امارات بلکه به افراد خارجی هم وام می دهند. نکته مهم این است که قبل از انتخاب بانک مورد نظر باید شرایط وام‌ های مختلف از جمله نرخ بهره، نسبت وام به ارزش، شرایط بازپرداخت و هزینه ‌های جانبی را با دقتی بالا بررسی و مقایسه نمود.

فرد قبل از اقدام برای دریافت وام باید شرایط اولیه اش را بررسی کند تا بداند واجد شرایط دریافت وام هست یا خیر. این شرایط عبارت اند از دارا بودن سابقه اعتباری خوب، امکان پرداخت اقساط وام و ارائه مدارک لازم مانند پاسپورت، ویزا، گواهی بانکی، داشتن پیش پرداخت کافی و … .

تکمیل فرم درخواست وام و ارائه آن به همراه مدارک خواسته شده و دریافت پیش نویش وام پس از تایید شدن در خواست آن.

مطالعه دقیق پیش‌نویس وام و مذاکره با بانک در صورتی که نیاز است و  امضا قرارداد وام پس از توافق نهایی.

طبق شرایط قرارداد باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به بانک، پرداخت نمود.

بانک جهت اطمینان حاصل کردن از ارزش ملکی را که قصد خرید آن را دارید، بررسی و تحقیق می‌ کند.

پس از تکمیل شدن مراحل ارزیابی، بانک وام را پرداخت می‌ نماید و امکان استفاده از این پول برای خرید خانه مورد نظر برقرار می باشد.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که خرید خانه در دبی می ‌تواند تصمیمی مهم و تغییری شگرف برای زندگی شما باشد که برای دستیابی به آن با انتخابی آگاهانه به بهترین شکل ممکن و بدور از هیچگونه مشکلی بهتر است از مشاوران و متخصصان حاضر در ایران امارات مشورت دریافت نمایید.

ایران امارات

مرجع اطلاعاتی ایرانیان مقیم امارات

با توجه به آزاد شدن واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از ایران

به دلیل درخواستهای بسیار زیاد جهت اعلام قیمت بروز خودرو لطفا فقط از طریق فرم زیر اقدام نمایید تا سریعتر پاسخگویی شود.